piątek, 22 listopada 2013

Paryż - bawimy się!

Pisze ten post ze względu na wdzięczny dzień jakim jest piątek - święty dzień, który od dawien dawna kojarzony jest z imprezami.

A więc krąży po mieście plotka, że dzisiejszy Paryż nie jest już tak natchniony duchem imprezowania jak to było kiedyś w latach 20tych czy 30tych ubiegłego wieku.

Dzisiaj Miasto Świateł określane jest raczej jako "Europejska Stolice Nudy". Wiem, ze to może zszokować niektórych ale tak właśnie określono Paryż kilka lat temu (dokładnie taka nazwę nadało miastu Le Monde - porównując francuska stolice do Londynu, Berlina czy Barcelony). Wielu śmiałków raczyło twierdzić, że nocne życie w mieście (w tym imprezy rodem z Wielkiego Gatsby'ego) - zaczęły umierać śmiercią naturalną lub zostały wliczone w duch przeszłości-emerytura!

Tak być nie może! Przecież to Paryż, do Jasnej Anielki!

I tak oto, moi mili Czytelnicy, ustanowiono, że przed wyborem nowego mera Paryża (uwaga wybory już za 6 miesięcy!), zostanie wybrany mer "nocnego życia".

Clément Léon - "Człowiek Waszych Nocy "

I tak oto  Clément Léon, dziennikarz i znawca życia nocą został wybrany glosami w liczbie 2,200 - nowym merem "naszych nocy".

Póki co ja trzymam za Leonka kciuki - niech chłopak się wykaże i postawi na nogi szalone nocne życie w Paryżu.

Wam moi drodzy życzę udanego weekendu, udanej aury i jeżeli gdzieś dziś zabłądzicie do jakiegoś baru czy klubu - udanej imprezy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz